Éliás Gábor

Az interjú készült: 2009. 11. 02.

• Kedves Tanár úr, kérem, mondjon magáról egy pár szót az iskolaújság olvasóinak!
  • Éliás Gábor vagyok. 1994-ben végeztem az egri Eszterházy Károly Tanárképző főiskola matematika-fizika szakán, nappali tagozaton. Szeretem a munkámat, a tanítást. Ez év szeptemberétől dolgozok a borsodbótai Körzeti Általános Iskolában, matematikát és fizikát tanítok. Emellett osztályfőnök vagyok és szakkört illetve tanulószobás foglalkozásokat is vezetek.
  • Mondana nekünk valamit a családjáról és szabadidejéről?
  • Csokvaományban lakom kisfiammal, feleségemmel és édesapámmal együtt. Hasonlóan hozzám, a feleségemnek is pedagógiai végzettsége van, de nem tanítóként dolgozik, hanem az ózdi Groupama-Garancia Biztosító Rt. ügyfélszolgálati asszisztense. Van egy gyönyörű és okos kisfiam, ő most 7 éves, és 1. osztályos általános iskolás, itt, Borsodbótán. Szabadidőmben internetezek, tv-t nézek, zenét hallgatok, horgászok; mindenfélét csinálok, ahol keveset kell mozogni. Fiatalabb koromban nagyon szerettem a labdarúgást és a túrázást.
  • Hogyan érzi magát ebben az iskolában?
  • Nagyon szép az iskola, kedvesek a kollégáim, a tanulók nagyobb része szorgalmas és jó magatartású. Örülök annak is, hogy egy nagyon lelkes osztálynak, a 7.-nek lehetek az osztályfőnöke. Egyébként maga az intézmény egy rendkívül jól felszerelt, taneszközökkel megfelelően ellátott iskola, ahol tanórán kívüli foglalkozások egész sora is várja a tanulókat, hogy tudásukat gyarapítsák.
  • Nagyon szívesen.